Якщо болить зуб мудрості?

Оскільки у зуба мудрості (саме так часто називають вісімку) відсутній попередній молочний зуб, його зростання часто супроводжується сильними, або незначними хворобливими відчуттями. Найчастіше зуб мудрості прорізається десь до 23-25 ​​років, в деяких випадках він може прорізатися і раніше або значно пізніше. Багато людей відзначають, що цей процес супроводжується больовими неприємними відчуттями, що віддають у вухо, викликає запалення ясен, в деяких випадках може підніматися температура. Не у всіх людей спостерігається біль під час росту вісімок, є ситуації, коли вони виростають абсолютно непомітно.

 

Ріст і розвиток цих зубів дуже важко передбачити. Вісімка може прорізатися під неправильним кутом, що в підсумку буде заважати іншим зубам і деформувати весь зубний ряд. Бувають ситуації, коли зуб мудрості виростає в тому мрії, де він не може перебувати анатомічно і йому не вистачає місця для повноцінного зростання.

Таку ситуацію стоматологи називають «атипової». Без видалення вісімки ще на початку його появи, просто не обійтися. Він може викликати запальні процеси, деформувати ясна, а також зуби, розташовані по сусідству.

 

У стоматології є 4 атипових випадку:

- дистальний - вісімка зростає в неправильному напрямку по відношенню до інших зубним одиницям;

- мезіальний - вісімка залазить на інші зуби і заважає їм;

- горизонтальний - зуб росте перпендикулярно, по відношенню до інших зубах;

- вертикальний - він не може прорізатися і міцно сидить в яснах.

 

Багато пацієнтів, які звертаються до стоматолога з тим, що болить зуб мудрості, спостерігають такий фактор, що щелепа не може повноцінно відкриватися через спазми, або сильних больових відчуттів. Якщо сильно болить зуб мудрості, це означає, що він росте в неправильному напрямку і без його видалення Вам просто не обійтися. Нерідко трапляється, що вісімка прорізається і росте абсолютно правильно, але ясна його сильно прикриває. Таке явище в стоматології називається - «капюшон зуба мудрості». У яснах накопичується велика кількість мікроорганізмів і гною. Будь-які процедури по очищенню і дезінфекції цього місця будуть тільки тимчасовими.

 

Що трапиться, якщо несвоєчасно звернутися за кваліфікованою допомогою?

 

Якщо у Вас вже деякий час болить зуб мудрості, але Ви не стали відразу звертатися до лікаря, будьте готові до того, що у Вас почне розвиватися карієс не тільки вісімки, а й сусідніх зубів, буде відбуватися розвиток важких захворювань, зміщення сусідніх зубів в ряду .

 

В процесі активної фази зростання вісімки, може спостерігатися кровотеча, при натисканні на ясна, може виділятися гній, буде боляче ковтати. Важливо розуміти, коли болить зуб мудрості - це перший сигнал про те, що слід звернутися за допомогою до професійного фахівця просто негайно! Тільки професійний стоматолог зможе виявити проблему, і позбавити Вас від болю, а також інших неприємних факторів, які можуть призвести до розвитку важких захворювань.

У деяких ситуаціях сильний біль на місці зуба мудрості говорить про те, що відбувається розвиток якого-небудь захворювання. Наприклад, при наявності карієсу больові відчуття можуть спостерігатися під час прийому кислої їжі або напоїв, гострої, а також дуже холодної їжі. При видаленні карієсу больові ознаки зникають.

Також зуб мудрості може хворіти при пародонтиті, гострому, а також хронічному пульпіті.

 

Без виявлення точної причини утворення болю зуба мудрості, складно видалити неприємні відчуття. Стоматологи рекомендують перевіряти вісімки кожен квартал.

 

У Вас виникли запитання?

Залиште свій номер телефону

і ми Вам зателефонуємо!

Отправка формы…

На сервере произошла ошибка.

Спасибо за заявку!

Мы обязательно Вам перезвоним!

IMPLANT STUDIO

UA

RU

м. Київ

вул. Комбінатна 25

+38 097 1478832

+38 093 0342223‬

e-mail: implant_studio@ukr.net