Які бувають пломби?

Наші зуби складаються з дуже міцного і міцного матеріалу, що включає в себе мінерали, які захищають їх від швидкого зношування. Існує й інша сторона цієї ситуації, така будова зуба не дає тканинам відновлюватися самостійно. Людям доводиться різні види дефектів зубів виправляти за допомогою штучних матеріалів. Пломбування зубів являє собою - установку пломби, що повністю закриває вільну порожнину зуба і попереджає розвиток карієсу.

 

Основні вимоги до матеріалів для пломбування зубів

 

У сучасній стоматології дуже багато різновидів пломб. Не дивно, що звичайній людині дуже складно розібратися у виборі, не маючи будь-яких знань. Запам'ятовувати всі види матеріалів, що використовують для пломбування, необов'язково, так як це завдання стоматолога.

Абсолютно всі матеріали повинні володіти такими характеристиками:

1.Бить безпечними.

2.Прочнимі.

3. Естетично красивими.

Іншими словами можна сказати, що пломба не повинна виділяти шкідливі токсини, щільно триматися в установленому місці, бути красивою (в ідеалі - не відрізнятися від природних зубів людини).

Ще кілька десятиліть тому задовольнити всі ці вимоги під час пломбування було вкрай складно. В наші дні все кардинально змінилося, розроблені штучні матеріали, які повністю відповідають всім цим вимогам.

 

різновиди пломб

 

Абсолютно кожна стоматологічна клініка пропонує великий вибір пломб. Які пломби бувають? Всі конструкції можна розділити на два основних види:

1.Постоянное.

2.Временное.

Тимчасові встановлюють на деякий період, постійні - на кілька років. При цьому термін їх служби залежить не тільки від різновиду пломби, матеріалу, але і від акуратною і правильної установки, способом життя людини, доглядом за ними, а також наявність захворювань, індивідуальними особливостями організму.

 

В яких випадках встановлюють тимчасові пломби?

 

Основним завданням тимчасової конструкції полягає в ізолювання зубної порожнини під час лікування. Встановлюють їх на час спостереження за зубом, в тому випадку, коли є схильність до розвитку пульпіту, або його загострення.

Для встановлення тимчасової пломби фахівець використовує такі матеріали, як:

- цемент;

- дентин-пасту;

- водний дентин;

- полімери.

Ще перед установкою такої пломби лікар каже пацієнтові про період, на який він її встановлює. Він може тривати - від 1 дня до 2-3-х тижнів.

Важливо розуміти, що тимчасова конструкція не може бути встановлена ​​назавжди. Якщо своєчасно їх не замінити на постійні пломби, можуть виникнути ускладнення у вигляді запальних процесів.

 

Різновиди постійних пломб

 

На розсуд лікаря він може минути процес установки тимчасової і встановити відразу постійні. Які пломби бувають?

1.Металліческіе.

2.Цементние.

3. Пластмасові.

4. отверждающей хімічно.

5. отверждающей світлом.

Всі ці пломби мають як переваги, так і деякі мінуси. Деякі види конструкцій стоматології використовують вкрай рідко, або не використовують зовсім.

 

металеві пломби

 

Такі конструкції являють собою - сплав декількох металів з деяким вмістом ртуті. Застигає така пломба за 3-4 години, при різких перепадах температур може тріскатися. Її явними перевагами є - надійність і тривалий термін служби. В наші дні такі пломби вже практично не ставлять навіть в державних стоматологічних кабінетах.

пломби цементні

Такі пломби дуже дешеві. Їх виготовляють з стеклоиономерного матеріалу, а також фосфатного. Їх головною перевагою є тільки низька вартість.

 

пломби пластмасові

 

У наш час такі види пломб виготовляють з акрилу і епоксидних смол. Вони стали користуватися величезною популярністю за рахунок величезного вибору відтінків. Термін її служби - кілька років.

 

хімічно отверждаемие

 

Таку назву зараз в стоматологічних кабінетах можна почути досить часто. Ці пломби мають високу міцність, тривалий термін служби, а також швидким рівномірним отверждением.

 

композитні светоотверждаемие

 

Такі види пломб є однією з найостанніших розробок. Мають високу міцність, тривалу зносостійкість, широкий вибір відтінків і безліч інших переваг.

Про те, які пломби бувають, і який саме вид підійде пацієнтові, може розповісти тільки лікар, який займається вашим лікуванням.

 

У Вас виникли запитання?

Залиште свій номер телефону

і ми Вам зателефонуємо!

Отправка формы…

На сервере произошла ошибка.

Спасибо за заявку!

Мы обязательно Вам перезвоним!

IMPLANT STUDIO

UA

RU

м. Київ

вул. Комбінатна 25

+38 097 1478832

+38 093 0342223‬

e-mail: implant_studio@ukr.net