Скільки часу приживаються зубні імплантати

Людство з давніх часів бореться із проблемою втрати зубів, і у 21 столітті вчені в області імплантології нарешті знайшли спосіб її вирішити. Здавалося б, що може бути простіше? Хворий зуб — видалити, новий — поставити. Але це тільки звучить просто. Імплантація — це складний процес, який має чимало нюансів. Встановлений імплант повинен прижитися до кістки, аби імплантацію можна було вважати успішною, і на це потрібен час.

 

Пародонтоз: що це за хвороба і чому вона негативно впливає на імплантацію зубів?

 

Пародонтоз дуже часто плутають з пародонтитом. Ці хвороби дійсно мають дещо спільне: вони обидві стосуються стану пародонту — це комплекс тканин навколо зуба, які надійно фіксують його у ротовій порожнині. Тільки пародонтоз — це хвороба, при якій пародонт системно поражений, і зустрічається вона не більше, ніж у 8% людей.

 

Пародонт при пародонтозі зруйнований, тому на питання «чи можна при пародонтозі ставити імпланти?» відповідь негативна. По-перше, це дуже ризикований процес, а по-друге — більшість пацієнтів звертається до стоматолога тоді, коли пародонтоз вже далеко не на початковій стадії, і в цьому випадку лікування швидким не буде.

 

Багато хто боїться, що ставити імпланти — боляче. Але причина, з якої не можна ставити імплант при захворюваннях, зовсім не в болю. Однією із найголовніших причин є висока вірогідність відторгнення імпланта організмом. Процедуру при необхідності можна повторити, але якщо мова йде про імплантацію передніх зубів, то друга операція буде значно складнішою для лікаря, а ефективність протезування значно впаде.

 

Також проблеми виникають через стан пародонту: тканина стає більш пористою, тому вживити імплант так, щоб він міцно тримався у щелепі, не вийде. При пародонтозі імпланти не закріплюються і рухаються, що неприпустимо. Навантаження на такий пародонт також небажані, адже тканина стає крихкою.

 

Ще одна причина, яка заважає імплантації, це можливість занести інфекцію. Якщо поверхня пародонту інфікована, то встановлення імпланту може сприяти розповсюдженню інфекції, але вже на більш глибоких рівнях. Чи можна вставляти імпланти при пародонтозі кожен лікар вирішує самостійно. Професіонали розуміють, що це — пряме порушення прав пацієнта.

 

При яких хворобах не можна ставити зубні імплантати

 

Окрім пародонтозу існують й інші хвороби, які не дозволяють провести процедуру імплантації. Такі хвороби поділяють на два типи: один з них передбачає тимчасову заборону на встановлення імплантатів, другий — виключає таку можливість взагалі.

 

До тимчасових протипоказань відносяться вагітність, наявність наркотичної залежності, час реабілітації після інших операцій. Також імпланти не бажано ставити до 18 років.

 

Ризиковим може бути встановлення імплантату і тоді, коли пацієнт має захворювання зубів, зокрема карієс, неправильний прикус, гінгівіт (запалення ясен) та інші інфекції у ротовій порожнині. Але всі ці захворювання дають лише тимчасову заборону на імплантацію, тому після позбавлення від перелічених проблем пацієнт спокійно може відновити втрачений зуб.

 

Що ж стосується пародонтита, який так часто плутають з пародонтозом, то симптомами цього захворювання є запалення тканини навколо зуба. Імпланти при пародонтиті також не встановлюються, але від цієї хвороби можна вилікуватися: за статистикою пародонтит є у 95% дорослих людей.

 

Лікар має право відмовити у встановленні імплантату, якщо пацієнт має злоякісні пухлини. В зворотному випадку ризик виникнення нових метастазів тільки підвищується. Заборонена імплантація для людей, які мають проблеми з кровотворенням і звертанням крові, патології аутоімунної системи, захворювання з'єднувальних тканин. Наявність венеричних захворювань, ВІЛу, туберкульозу також є серйозним протипоказанням для імплантації. Має значення і психічний стан пацієнта: люди, які страждають від шизофренії, параної, неврозу, алкоголізму або мають інші захворювання центральної та периферичної нервової системи, також не можуть встановлювати дентальні імпланти.

 

Перед тим, як домовлятися з лікарем про встановлення імплантів, вкрай важливо пройти медичний огляд: якщо ви маєте захворювання, які тимчасово забороняють вставляти імплант, краще почекати, вилікуватися і тільки після того йти на прийом до імплантолога.

 

Жінкам перед затвердженням дати проведення операції рекомендовано попередньо порадитись з лікарем і вибрати час, коли менструація точно не почнеться. Жінкам під час менопаузи також потрібно обговорити стан свого здоров'я з лікарем.

 

Частіше за все пацієнти питають, чи боляче ставити зубні імплантати. Ні, якщо ви попередньо обговорите з лікарем всі нюанси операції і підготуєтесь до операції належним чином. Щоб було не боляче ставити імпланти зубів, важливо проконсультуватись з анестезіологом і вибрати спосіб, який вам підійде якнайкраще.

 

Скільки часу приживаються зубні імплантати?

 

Остеоінтеграція (або по-іншому «приживлення») — важливий післяопераційний етап. Як довго приживаються імпланти зубів залежить не від імпланту і навіть не від хірурга, а від особливостей організму кожного окремого пацієнта.

 

Загалом цей період триває 2-4 місяці, але жоден лікар не може точно сказати, як швидко приживеться імплантат. Імплант, як відомо, вживлюється в кістку і через певний час інтегрується в неї. Якщо кістка буде здоровою, міцною і її буде достатньо, то імплантати приживуться за 2-3 місяці, якщо ж кістна тканина буде більш м'якою, пухкою, то остеоінтеграція триватиме до 5-6 місяців.

 

Окрім остеоінтеграції пацієнтів хвилює процес установки імплантів: боляче чи ні, і як позбавитись від больових відчуттів? Відповідь проста: використання анестезії допоможе уникнути болю.

 

Для остеоінтеграції має значення і щелепа, на якій встановлюється імплант. Фізіологічно кістка нижньої щелепи більш міцна, в той час як верхня щелепа має більш м'яку структуру кістки, і тому час приживлення імплантату на різних ділянках щелепи може зайняти різний час.

 

Спеціалісти виділяють всього три періоди, коли ризик відторгнення імпланту вищий, аніж зазвичай. В цей час треба уважно слідкувати за своїм здоров'ям, не забувати про догляд за зубами і при перших же ознаках відторгнення звертатися до лікаря.

 

Перший період — короткостроковий. Він починається одразу після того, як пацієнту вживили у кістку імплант, але ще не встановили абатмент і коронку. Головними симптомами, які свідчать про те, що імплант не прижився, є сильна кровотеча, локальне запалення у місці, де встановлено імплант, та больовий синдром, який не зникає навіть після прийому обезболюючого. Основна причина відторгнення — неякісна установка матеріалів.

 

Другий період — середньостроковий. Він настає через 2 роки після імплантації, і в цей період організм адаптується до встановленого імплантату. Симптоми такі ж, як і у першому періоді, але причиною їх появи зазвичай стає занадто жорстка їжа, яка перенавантажує імплант, куріння, недостатній догляд за зубами.

 

Третій період — за 6 років після імплантації. До вищеперелічених симптомів додається ще один: розшатування імплантату. Привести до таких наслідків можуть тільки шкідливі звички пацієнта: поганий догляд за ротовою порожниною, тверда та солодка їжа у великій кількості, паління, зловживання алкоголем тощо.

 

Пам'ятайте: час приживання імплантів залежить не тільки від лікаря, а й від вас.

 

Чи можна вставляти імпланти при пародонтозі?

 

Пародонтоз — це серйозне захворювання пародонту. Головними наслідками цієї хвороби є руйнування тканини навколо зубів, яке зовсім не сприяє нормальному приживанню зубного імпланта, і навіть навпаки — є серйозним протипоказанням для імплантації.

 

Зубні імплантати при пародонтозі не виконують свою функцію на 100%, а в певних ситуаціях можуть навіть погіршити стан здоров'я. Наприклад, процес остеоінтеграції затягнеться або імплант погано приживеться, бо кістка тонка і її замало, щоб конструкція міцно трималася. Тоді імплант почне рухатися, а це вплине на всю систему зубів, тому скоріш за все імплант доведеться знімати або встановлювати наново. Ризик перенести інфекцію з поверхні ясен на більш глибокий рівень також є.

 

Як довго приживаються імпланти зубів?

 

За стандартом дентальні імпланти приживаються від 2 до 6 місяців — в залежності від стану здоров'я пацієнта і щільності кісткової тканини, в яку вживили імплантат.

 

Але всі пацієнти мають індивідуальні особливості організму, тому точно сказати, скільки часу приживаються імпланти зубів, важко. Одним з факторів, які впливають на швидкість приживання, є кількість кістної тканини. Якщо її недостатньо, то процес остеоінтеграції буде довшим, оскільки імпланту потрібен час, щоб врости в кістку.

 

Має значення й вид імплантату: наприклад, базальні та вологі інтегруються в кістку швидше, аніж класичні або сухі. Якість матеріалів також впливає на процес приживлення, тому важливо обирати перевірених виробників. Бажано, щоб компанія мала власне виробництво.

 

Не треба хвилюватись, що буде боляче вставляти зубні імплантати: операція завжди відбувається з використанням анестезії. Достатньо вибрати клініку, де працюють професіонали. Але після операції відповідальність за приживлення імплантату несе пацієнт: щоб не нашкодити своєму організму, потрібно завчасно дізнатися, як доглядати за ротовою порожниною після імплантації.

У Вас виникли запитання?

Залиште свій номер телефону

і ми Вам зателефонуємо!

Отправка формы…

На сервере произошла ошибка.

Спасибо за заявку!

Мы обязательно Вам перезвоним!

IMPLANT STUDIO

UA

RU

м. Київ

вул. Комбінатна 25

+38 097 1478832

+38 093 0342223‬

e-mail: implant_studio@ukr.net