Скільки коштують коронки на імпланти

Встановлення зубних імплантів набуває все більшої популярності серед українців, які турбуються про здоров'я своїх зубів та прагнуть отримати здорову і красиву посмішку. Але вже після консультації в стоматології або перегляду інформації на тему імплантування кожен пацієнт цікавиться, скільки коштують коронки на імпланти, з якого матеріалу краще вибрати коронки і як бути впевненим, що вони міцно тримаються на абатменті.

 

Установка імплантатів дійсно має багато нюансів та особливостей, та боятися цього не варто. Навпаки: наразі стоматології пропонують імпланти й коронки для пацієнтів з різними потребами і фінансовими можливостями, тому ви обов'язково знайдете варіант, який влаштує вас і за ціною, і за якістю.

 

Що таке коронка на імплант?

 

Спочатку треба розібратися, що таке коронка, чим вона відрізняється від дентального імплантату і навіщо вона потрібна.

 

Є кілька варіантів, коли пацієнту потрібна установка коронок на імпланти. Перший — це повна втрата зуба, разом із коренем. Другий варіант — це часткова втрата зуба, а саме — його верхньої частини.

 

Якщо пацієнт втрачає зуб частково, коронка встановлюється на збережене коріння зуба (за умови, що воно здорове). При повній втраті зуба необхідно звертатися до лікарів-імплантологів, встановлювати імплант, абатмент і тільки після цього — коронку.

 

Власне, імплант — це також штучна заміна зуба, а точніше — його нижньої частини, коренів. Завдяки імпланту зуб міцно тримається у щелепі. Абатмент — це з'єднувальний елемент між імплантом і коронкою. Сама коронка — це та частина зуба, яку ми звикли бачити, за якою ми доглядаємо.

 

Показанням для встановлення коронок також є карієс. Якщо зуб зруйновано більше, ніж на 50%, кращим варіантом стане коронка замість пломби. Коронка має більш міцну структуру, і якщо пломба може з часом деструктуватися і навіть зламати зуб, то коронка — найбільш безпечний варіант вирішення проблеми.

 

Використовуються коронки і у випадках, коли пацієнт отримав травму і потребує реставрації зуба. Це може бути як втрата видимої частини зуба, так і частковий скол. Обидві проблеми вирішуються встановленням коронки. Естетична реставрація також не буде зайвою, якщо зубна емаль змінила колір, а відбілювання не приносить результатів.

 

Популярні коронки і серед пацієнтів, в яких є пародонтит. При цій хворобі пошкоджується пародонт — тканина навколо зуба, що з часом призводить до зайвої рухливості зубів, вони починають хитатися. Щоб цього уникнути, стоматологи пропонують встановлювати коронки і таким чином зміцнювати положення зуба в щелепі.

 

Відмінність коронки від справжнього зуба очевидна: зуб цілісний, в той час як коронка — це протез, який використовується для реконструкції частково чи повністю втраченого зуба.

 

Встановлення коронки на живе коріння зуба — достатньо довга процедура. Річ в тім, що лікар не може ставити коронку пацієнту, якщо той має карієс чи будь-які інші захворювання ротової порожнини. Тому стоматологу потрібно провести професійне очищення ротової порожнини, вилікувати пацієнту всі зуби і тільки після того перейти до встановлення коронки.

 

У випадку з імплантом все трохи простіше, тому що на момент встановлення імпланту пацієнт вже має вилікувати всі стоматологічні захворювання, і перед сеансом до стоматолога йому достатньо ретельно почистити зуби.

 

Види коронок на імпланти: різновиди матеріалів

 

Вартість коронок на імпланти залежить, в першу чергу, від матеріалу, з яких вони виготовлені. Сучасна стоматологія пропонує пацієнтам на вибір чотири види коронок на зубні імплантати.

 

Пластмасові та металлопластмассові коронки.

Коронки з цього матеріалу використовують для тимчасового протезування або в період адаптації. Їм притаманний середній рівень міцності та естетичності, невелика вага. Служать такі коронки не довше 5 років, а за потреби їх легко можна реставрувати у стоматолога без зайвих маніпуляцій. Оскільки це тимчасові коронки на імпланти, ціна на них буде значно нижчою, ніж на постійні.

Керамо-композитні коронки.

Цей матеріал підходить як для тимчасових коронок, так і для постійних. Але перед тим, як встановлювати їх на довгий час, зауважте, що цей матеріал не надто міцний, хоча й легкий і має високі показники естетики. Керамо-композитні коронки, встановлені на імплантах, прослужать не більше 10 років. Через середню міцність такі коронки можна легко сколоти, але й ремонтувати їх нескладно: достатньо звернутись до стоматолога та підкорегувати проблемні місця.

Металокерамічні коронки.

Використовуються для протезування жувальних зубів на постійну основу. Матеріал міцний, має високий рівень естетичності і коштує недорого. Такі коронки можна носити 7-10 років, але будьте уважні: цей матеріал важкий, він може викликати алергічну реакцію та терти емаль сусідніх зубів. Окрім того, металічна основа коронки просвічує через зуб на світлі, тому зуб здається темно-синім. Можливості відреставрувати коронку нема, її треба тільки замінювати на нову.

Коронки з цирконію.

Це варіант преміального класу. Коронки підходять для постійного протезування передніх та жувальних зубів, вони найміцніші серед усіх та мають найбільш естетичний вигляд. Алергію цирконій не викликає, побічних ефектів не має, інші зуби не руйнує, довгий час зберігає початкову форму і колір. Термін служби таких зубів — більше 15 років, але зауважте, що ремонту такі коронки не підлягають, і в разі чого їх доведеться замінити. Ще один мінус — їх висока вартість.

 

Обираючи матеріал коронки, треба брати до уваги не тільки їхні характеристики, але й розташування зубу. Якщо ви не знаєте, які коронки краще ставити на імпланти жувальні, рекомендуємо звернути увагу на більш міцні матеріали — цирконій, металокераміку. Жувальні зуби навантажуються значно більше, тому для них варто вибрати матеріал, який в першу чергу буде міцним, а естетичність коронки можна поставити на другий план.

 

Коли мова йде про різці та ікла, міцність матеріалу стає менш важливою, ніж естетичність. Ці зуби потрапляють до зони усмішки, і навантаження на них невелике, тому використовувати для них коронки з міцних матеріалів немає сенсу.

 

Як фіксуються коронки на імплантах?

 

Після встановлення імплантів пацієнт отримує тимчасові коронки, які згодом треба замінити на постійні. Завдання стоматолога — допомогти вибрати кращий варіант і пояснити, як кріпляться коронки на імпланти. Існує два види фіксації: цементний та гвинтовий.

 

Цементний спосіб передбачає використання справжнього цементу. Спочатку пацієнту встановлюють коронку на тимчасовий період, до 4 тижнів, і якщо за цей час у клієнта не виникає жодних проблем, коронку знімають і вже тоді прикріплюють на цемент.

 

Процедура встановлення коронки на імпланти за допомогою цемента досить проста: спочатку на імплант за допомогою спеціального гвинта закріплюється абатмент, зверху наноситься цемент, і після цього коронку закріплюють на абатменті.

 

Скріплення абатменту і коронки буде якісним лише в тому випадку, коли стоматолог дотримувався чітких правил. Наприклад, зовнішня частина абатменту повинна мати висоту не менше 5 мм, а висота ясен біля місця імпланту має бути не менше 3 мм. Також важливо враховувати товщину кістки поблизу шийки імпланта і розташування зубів-антагоністів.

 

Цементний спосіб дозволяє міцно закріпити коронку за короткий час, скільки ця процедура не потребує додаткових зусиль від лікаря. Недоліком цементного способу є, як не дивно, довговічність. Зняти коронку з імпланта не вийде, тому якщо виникне така потреба, стоматологу доведеться відпилювати коронку разом з абатментом, і тільки таким чином проводити лікування.

 

Гвинтовий спосіб також має свої особливості та показання. Щоб закріпити коронку за допомогою гвинта, стоматолог спочатку з'єднує абатмент і коронку поза ротовою порожниною пацієнта в єдине ціле, після чого вставляє цю конструкцію в імплантат. Через коронку і абатмент пролягає спеціальний отвір, в який закручується гвинт, таким чином прикріплюючи коронку до імпланту. Останній крок — використання пломбіровочного матеріалу, щоб візуально сховати гвинт.

 

Метод надійний, і на відміну від цементного способу, дозволяє вільно знімати коронку і проводити медичні процедури, якщо в тому є потреба. Це дозволяє не тільки лікувати штучний зуб, але й швидко виправляти помилки, якщо ваш лікар щось неправильно розрахував.

 

Це значна перевага, але гвинтовий спосіб також має суттєві недоліки. Пломбіровочний матеріал все одно не може повністю перекрити собою гвинт. Крім того, пацієнту потрібно бути дуже уважним до стану імпланта: з часом гвинт може вже не так сильно тримати конструкцію зуба разом, і в такому випадку потрібно терміново звертатися до лікаря. Якщо цього не зробити, може з'явитися локальне запалення в області імплантату. Не виключений варіант, що коронка почне рухатися, гвинт зламається і постраждає кістка. Лікується це тільки видаленням імплантату і повторним його встановленням.

 

Коронки на імпланти — що кажуть пацієнти?

 

Рішення поставити коронки не завжди дається просто: багато хто з пацієнтів боїться, що буде боляче, а хтось раніше потрапив на недостатньо професійного стоматолога і тепер нікому не довіряє здоров'я своїх зубів. Але бажання мати здорові зуби в більшості випадків перемагає, і тут головне завдання лікарів — надати професійну допомогу у вирішенні будь-якої проблеми пацієнта.

 

У відповідь на запитання «які коронки краще ставити на імпланти?» більшість з клієнтів стоматології надає перевагу коронкам, виготовленим з металокераміки, оскільки цей матеріал є оптимальним поєднанням ціни і якості.

 

«Перед консультацією з імплантологом я дуже хвилювалась. Здолати страх я змогла завдяки лікарю, який детально пояснив, як ставлять коронки на імпланти і допоміг вибрати найкращий для мене варіант. Як результат: моя щаслива посмішка — замість тисячі слів! Головне — не намагатися зекономити на стоматології, матеріалах та послугах спеціалістів. Тільки комплексний підхід до проблеми сприяє її цілісному рішенню. Не треба боятися ставити коронки на імпланти відео на цю тему допоможуть вам краще зрозуміти процес і не хвилюватися», — ділиться своїм досвідом імплантації передніх зубів Галина.

 

Де в Києві встановити коронку на імплант?

 

Всі ми хочемо мати гарну усмішку, та вартість коронок на імпланти досить часто аж занадто висока. У клініці Імплант-Студіо вирішили цю проблему: ми пропонуємо спектр професійних послуг. У нас ви можете встановити імпланти та коронки на імпланти, вартість яких влаштує українця з будь-яким бюджетом, адже ми віримо, що здорова нація — це щаслива нація.

 

У Вас виникли запитання?

Залиште свій номер телефону

і ми Вам зателефонуємо!

Отправка формы…

На сервере произошла ошибка.

Спасибо за заявку!

Мы обязательно Вам перезвоним!

IMPLANT STUDIO

UA

RU

м. Київ

вул. Комбінатна 25

+38 097 1478832

+38 093 0342223‬

e-mail: implant_studio@ukr.net