Як довго приживаються зубні імплантати і чи можна ставити міст на імпланти?

Зуби відіграють дуже важливу роль в житті людини. Однак нерідко трапляються втрати цієї частини тіла. Лишається зуба людина може в результаті захворювання або травми. На жаль, змінюються вони тільки раз в житті. Якщо доросла людина втратив зуб, то природним шляхом він вже не відновиться. У цьому випадку на допомогу приходять імпланти.

Імплантація - складний і відповідальний процес, що проходить в кілька етапів. У багатьох людей виникає велика кількість питань, пов'язаних з штучними зубами. Наприклад, як довго приживаються зубні імплантати у людини. Або, наприклад, чи можна на імпланти ставити мости, імпланти як приживаються і інші питання.

 

Як довго приживаються зубні імплантати?

 

Мало хто знає про те, як приживаються зубні імплантати у людей. Приживлення імпланту - один з найважливіших чинників в процедурі. При виготовленні використовуються матеріали з високим ступенем біологічної сумісності. Чим вище якість матеріалу, тим менше ймовірність, що імунна система сприйме елемент як представляє небезпеку для організму.

Універсальної відповіді на питання «Скільки часу приживаються імпланти?» не існує. Терміни приживлення зубних імплантів безпосередньо залежать від індивідуальних особливостей. Роль грає вік людини, наявність або відсутність захворювань, імунітет, спосіб життя. На те, скільки часу приживаються імпланти, також впливає якість кісткової тканини пацієнта. Також чимале значення має виконання всіх рекомендацій лікаря, прийом необхідних препаратів, регулярне спостереження. Імпланти на нижній щелепі в середньому випадку приживаються за 2-3 місяці. Термін імпланти як приживаються на верхній щелепі - близько 5 місяців.

Існує кілька порад, щоб прискорити те, скільки часу приживаються імпланти у пацієнта. Перш за все, необхідно ретельно вибирати клініку і лікаря, який буде виконувати процедуру. Перед походом в клініку потрібно ретельно вивчити методи роботи і ознайомитися з відгуками. Не рекомендується погоджуватися на пропозицію з найнижчою вартістю. Дешевизна може свідчити про погану якість роботи, використання низькопробних матеріалів або застарілих методів.

Після установки імпланта необхідно точно виконувати всі рекомендації лікаря. Після завершення процедури пацієнт отримує інструкцію із зазначенням препаратів, які необхідно приймати, гігієнічних процедур, обмежень і рекомендацій по харчуванню. Ігнорування цих правил може вплинути на те, як довго приживаються зубні імплантати у людини. Дуже важливо спостерігатися у лікаря в період приживлення штучного зуба.

 

Як приживаються зубні імплантати?

 

Процес як приживаються імпланти у пацієнта називається остеоінтеграції. Процедура установки починається зі свердління кістки для підготовки ложа. В результаті цієї дії утворюється некроз тканини приблизно в 1 міліметр. Процес як приживаються зубні імплантати схожий з процесів відновлення кістки після перелому.

Після того, як імплант встановлений, організм запускає процес саморегенерації. Відбувається наростання трабекулярної кістки. Згодом вона ущільнюється, на зміну їй приходить ламмелярной кістка. Вона заповнює вільний простір між імплатном і кісткою, проникає в його пори. По завершенні процесу штучний зуб вважається прижився і здатний приймати на себе навантаження. В процесі як приживаються імпланти протипоказані навантаження на зуб, так як вони можуть викликати некроз тканини і рухливість імпланта. В результаті знадобиться проведення повторної операції.

Процес імпланти як приживаються вимагає постійного контролю. Існує кілька факторів, які можуть вплинути на відторгнення штучного зуба. Чи не прижитися імплант може через запалення тканин навколо. Причини ускладнення різні: невиконання необхідного лікування перед процедурою і призначень лікаря, а також порушення техніки установки імпланта.

Проблема в тому, як приживаються імпланти, також може бути в структурі кістки. Пориста кістка не здатна довгий час утримувати чужорідний об'єкт. В такому випадку необхідно додаткове зміцнення.

 

Чи можна ставити міст на імпланти?

 

Питання можна ставити мости на імпланти також хвилює багатьох пацієнтів. Така необхідність виникає в разі відсутності декількох зубів, що йдуть підряд. Таке рішення дає можливість не навантажувати рідні зуби, тим самим довше зберігаючи їх цілісність і здоров'я. Переймаючись питанням, чи можна ставити мости на імпланти, варто враховувати переваги конструкції. Перш за все, вона відрізняється міцністю і може витримувати досить великі навантаження. Крім того, пацієнт швидко звикає до встановленого мосту. Ще одна перевага - відсутність необхідності депульпації сусідніх зубів.

А чи можна на імпланти ставити мости при недостатньому їх кількості? Щоб вирішити, чи припустима ця процедура, необхідно враховувати їх кількість. Для фіксації такої конструкції необхідно два або більше встановлених імпланта. Деякі люди цікавляться, чи можна поставити міст на імпланти і власні зуби одночасно. Така процедура небажана, тому що імпланти і рідні зуби мають різну ступінь фіксації всередині кістки. Імплант фіксується більш жорстко, в той час як живий зуб має природну рухливість. В результаті такої установки моста буде порушуватися розподіл навантаження на зуби, що може призвести до розхитування опор. Крім того, рідний зуб як опора служитиме менше, ніж штучний. Це призведе до його псування і необхідності видалення. З причини всіх вищеперелічений факторів, відповідаючи на питання чи можна поставити міст на імпланти, фахівці вважають установку подібних конструкцій недоцільною.

Відповідаючи на найпопулярніше запитання «Чи можна ставити мости на імпланти?», Фахівці рекомендують проводити встановлення мостів тільки на кілька імплантів. Установка конструкції на імплант і живий зуб може привести до ускладнень. Коротко відповідаючи на питання «чи можна на імпланти ставити мости», фахівці кажуть: «тільки в певних випадках».

 

Мостовідний протез з опорою на імпланти

 

Мостовидні конструкції дозволяють відновлювати один або кілька відсутніх у пацієнта зубів. У стоматології мостовидний протез з опорою на імпланти - це протез незнімного типу, який є цілісною конструкцією. На даний момент такий тип протезування вважається найкращим для відновлення декількох зубів підряд.

Конструкція має ряд переваг в порівнянні з іншими способами відновлення зубів. Наприклад, операція по імплантації не завжди можлива через високу вартість, нестачі кісткової тканини і ризику порушити кровообіг. У разі повної відсутності зубів у людини встановлюється міст на шести імплантатах.

Існує кілька видів матеріалів, з яких виготовляється конструкція для протезування. Один з найпоширеніших матеріалів - це металокераміка. Процес виготовлення полягає в нанесенні шарів кераміки на каркас з металу. Після цього конструкцію поміщають в спеціальну піч. Це оптимальне рішення, так як подібні мости відрізняються довговічністю і доступною ціною.

Нерідко використовуються коронки з кераміки. Вони є естетичними, однак їх термін експлуатації порівняно невеликий. Такий вид протеза найчастіше використовується для заміщення передніх зубів. Поширений також мостовидний протез з опорою на імпланти з цирконію. Такі вироби відрізняються естетикою, великим терміном експлуатації, але і більш високою вартістю.

Встановлюється конструкція в кілька етапів. Перш за все, проходить первинна консультація і визначення протипоказань. Другий етап - попередні процедури: санація ротової порожнини, лікування ясен і зубів при виявленні патологій, нарощування кісткової тканини при необхідності. Після відбувається вживляння імплантів. При вдалому приживлення штучних зубів відбувається установка конструкції.

 

 

У Вас виникли запитання?

Залиште свій номер телефону

і ми Вам зателефонуємо!

Отправка формы…

На сервере произошла ошибка.

Спасибо за заявку!

Мы обязательно Вам перезвоним!

IMPLANT STUDIO

UA

RU

м. Київ

вул. Комбінатна 25

+38 097 1478832

+38 093 0342223‬

e-mail: implant_studio@ukr.net