Чи боляче видаляти карієс?

Лікування зубів донині у багатьох людей асоціюється з сильним болем. Це пов'язано з тим, що ще 10 років тому видалення карієсу, пломбування, лікування різних захворювань стоматологічного характеру дійсно викликало у пацієнтів сильний біль. Сучасна медицина далеко зробила крок вперед, з'явилися нові методики лікування, сучасні матеріали, обладнання, завдяки яким пацієнти вже не відчувають сильний біль під час лікування. Боляче видаляти карієс - так до сих пір вважають люди, які вкрай рідко відвідують стоматологічний кабінет. З цієї причини вони страждають найчастіше глибоким карієсом, їх зуби поступово руйнуються і випадають.

 

особливості карієсу

 

Карієс є популярним стоматологічним захворюванням, при якому руйнується тверда тканина зубів. Патологічний процес зачіпає не тільки емаль, а й ясна, дентин, а також інші частини зуба. Чи дійсно боляче видаляти карієс? Пацієнтам необхідно розуміти, що в наші дні в стоматології використовується сучасна анестезія, а також інші методики знеболювання, завдяки яким видалення таких утворень відбувається безболісно. Ще кілька десятиліть тому карієс видаляли на живу, тому біль для багатьох людей була дуже сильною.

 

Сучасне видалення карієсу кардинально відрізняється від того, що було раніше. В наші дні анестезію лікар виконує ще на найпершому етапі процедури. Тому всі наступні маніпуляції пацієнт просто не відчуває. Місцева анестезія буквально «заморожує» біль, видалення навіть найглибшого і складного карієсу пройде непомітно. Звичайно, пацієнт буде відчувати дії лікаря, можливо, найчутливіші люди будуть відчувати певний дискомфорт, але не біль.

 

Тільки після повного завершення процедури, через кілька годин, анестезія почне проходити, і пацієнт може відчувати деякі больові відчуття. Вони будуть цілком терпимими і пройдуть в самий найближчий час.

 

Існує чимало людей, у яких дуже сильна чутливість або є алергічні реакції на анестезію. Таким людям даний метод знеболення не підходить. Але і в цьому випадку зовсім не означає, що вони будуть відчувати біль під час видалення карієсу. Сучасна терапевтична стоматологія таким людям пропонує чудову альтернативу - видалення каріозних утворень за допомогою спеціальних хімічних речовин, або за допомогою лазера.

 

Чи можна обійтися без анестезії?

 

Далеко не у всіх випадках необхідна анестезія для видалення карієсу. Це безпосередньо залежить від кожного індивідуального випадку, наскільки сильно вражений зуб і чи є у пацієнта алергія на анестезію.

 

1.Поверхностний карієс

 

Карієс на ранній стадії нагадує лише невелика біла пляма, яке в стоматологічному кабінеті можна легко видалити без уколу. У цьому випадку лікар проводить ремінералізацію зубної емалі. Поверхня зуба покривають спеціальним захисним речовиною, виконують електрофорез за допомогою кальцію або іонів фтору. Така процедура не викликає у пацієнтів ніякого болю.

 

2. Середній карієс

 

На цьому етапі карієс вражає вже верхню частину дентину зуба. Під час його видалення пацієнт може відчувати певний біль, але для більшості людей вона цілком терпима. Лікування такого карієсу лікар може виконувати як за допомогою знеболюючого уколу, так і без нього. Це безпосередньо залежить від індивідуальних особливостей організму пацієнта і його особистих побажань.

 

3.Глубокій карієс

 

Такий карієс є найскладнішою формою. Він зачіпає не тільки дентин, але і нервові закінчення. Абсолютно будь-яка дія лікаря викликає у пацієнта сильний біль. У цьому випадку без анестезії просто не обійтися.

 

Крім ступеня ураження зубів карієсом, на больові відчуття впливає і місце його розташування. Наприклад, бічний карієс не викликає сильні больові відчуття, контактний розташовується на стику між двох зубів і може викликати біль, деколи дуже сильну. Пришийковий карієс є найбільш болючим, тому що він розташовується в місці, де дуже багато нервових закінчень. Пришийковий карієс завжди видаляють за допомогою місцевої анестезії. Лікар підбирає її індивідуально для кожного пацієнта.

 

У Вас виникли запитання?

Залиште свій номер телефону

і ми Вам зателефонуємо!

Отправка формы…

На сервере произошла ошибка.

Спасибо за заявку!

Мы обязательно Вам перезвоним!

IMPLANT STUDIO

UA

RU

м. Київ

вул. Комбінатна 25

+38 097 1478832

+38 093 0342223‬

e-mail: implant_studio@ukr.net